יוחננוב שירותי ביוב 24/7 053-5510029
תפריט

שאיבת ביוב והצפות

שלום ביובית היא חברה המתמחה במגוון שירותי ביוב הכוללים בין השאר:
טכניקות יעילות ומתקדמות להתמודדות עם הצפות, פתיחת סתימות באסלה ובשירותים, במקלחת, פתיחת סתימות בלחץ, שירותי ביובית ושירותי שאיבת בורות ביוב ומי תהום.
החברה מעמידה לרשות לקוחותיה סל שירותים רחב הכולל ציוד מתקדם ואמצעי עבודה מקצועיים ואיכותיים.

בין העבודות האחרונות שלנו

בעיות

משק ביוב סגור?

ישנו מגוון רחב של גורמים המובילים לבעיות ביוב. אחד מהגורמים השכיחים ביותר מזוהה עם סתימות בביוב או ביוב סגור כתוצאה מהשלכה של פסולת בלתי מתכלה למערכת הביוב. חומרים אלו חודרים לתוך המערכת עד שסותמים אותה לגמרי מה שנקרא ביוב סגור. בעיות נוספות שיכולות להופיע עקב סתימות בביוב הן סתימות ניקוז וריחות רעים שמגיעים לבית מן הביוב, פגיעה באיכות החיים בין אם דרך חדירה של ריח רע או דרך הצפות נמשכות שאינן זכו לשום טיפול לאורך תקופה ארוכה במיוחד.

שפכים תעשייתיים

לא מעט תהליכים תעשייתיים המתאפיינים ביצירה של שפכים בין אם עקב הליכי ייצור ובין אם מדובר בתהליכי עזר אחרים כמו שטיפות וניקיון. שפכים תעשייתיים כוללים לא אחת ריכוז גבוה של מזהמים ועל ידי כך עשויים להביא למפגעים ומטרדים סביבתיים. ישנן שלוש קבוצות עיקריות אליהן נחלקות הסכנות שכרוכות בשפכי תעשייה: סיכויים גוברים לפגיעה בצנרת ההולכה עקב שמנים ושומנים או חומרים קורוזיביים, סיכוי גבוהה לפגיעה באיכות הטיפול במתקני הטיפול של שפכים וסכנה לזיהום מי תהום וקרקע.

זיהום מי תהום

הסכנה המשמעותית ביותר כאשר מדברים על זיהום מי תהום היא העובדה שזיהום זה יכול לאפיין ולחדור גם אל מי השתייה שלנו. מדובר בעיקר בסוגים של זיהום קרקע או זיהום מים או עקב זיהום תעשייתי, זיהום חקלאי או בעקבות סוגים ומקורות אחרים של מזהמים. מתכות כבדות למשל הם מסוג המזהמים המסוכנים ביותר כיום. זיהום מי תהום מתאפיין ברמה הכלכלית בהשהיה בין הגורם לחשיפה של הזיהום ובין הגילוי של הזיהום. נתון זה יוצר קושי לצמצם את הזיהום באמצעים כלכליים דוגמת מיסוי ירוק או פיגובאיני.

נתקלתם בסתימה? זקוקים לשרותי ביובית? מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

053-5510029

פתרונות

טיפול וניקוי הצנרת

טיפול וניקוי צנרת הוא שירות המיועד לבעיות שומן אשר נתפסות בצנרת עקב חדירה של שומנים או שמנים מסוימים. מסעדות ומטבחים מחויבים על פי חוק להתקין מפריד שומנים שמסייע לאותם שומנים לא להגיע אל קו הביוב. הבעיה קטנה יחסית במקומות המתוכננים לאפשר זרימת שומנים וזאת משום שהקוטר של הצינור מתאים לכמות השומנים המשוערת. בנוסף, יש צורך להתקין באזור מפריד שומנים שנועד לקלוט ולאחסן את השומנים המוזרמים בצינורות ולמנוע את הגעתם אל הביוב המרכזי.

חומרים כימיקלים לניקוי

על אף שנראה לנו כי למעשה חומרי הניקוי שבהם אנו עושים שימוש בבית הם תמימים, המציאות מראה אחרת. ישנם לא מעט חומרי ניקוי כימיקלים רעילים שעשויים לפגוע בבריאותנו. קיימים חומרי ניקוי לביוב רבים מכמה סוגים שונים. כך למשל ניתן לעשות שימוש בסודה קאוסטית, חומצת מלח, ועוד חומרי ניקוי נוספים הכוללים בתוכן חומרים כימיקלים להסרת הלכלוך. הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את סוג החומר לסוג הצנרת שיש בבית, שכן לא כל חומר שיעיל לצנרת ביוב אחת יעיל גם לשנייה באותה המידה.

פתיחת סתימות

ניתן לפתוח סתימות בביוב באמצעות התערבות פיזית בגורם הסתימה עצמו וזאת דרך שימוש בצינורות גמישים וארוכים שאותם יש להחדיר אל קווי הביוב. פעולות אלו נועדו למעשה לדחוף את גורם הסתימה ולעודד את זרימתו במערכת הביוב. אולם לעתים לא ניתן להתערב בצורה פיזית כזו או שלחילופין התערבות שכזו איננה מספיקה. כאן יהיה עלינו להתבסס על שיטת עבודה אחרת שכוללת יצירה של מפלי לחץ בקו הביוב על ידי משאבות ביוב בעלות עוצמה רבה אשר מייצרות לחץ לכיוון שלהן.

אמצעים

ביובית לפתיחת סתימות

ביובית היא משאית גדולה המגיעה עם מיכל ניקוז שאליו מתחברות משאבות ביוב בעלות עוצמה גבוהה. להבדיל משאיבת מים, שאיבת מי ביוב היא למעשה שאיבה של מים סמיכים יותר ועוד חומרים מוצקים או כבדים יותר ממים. על מנת להצליח לשאוב ביוב יש צורך להשתמש במשאבות רבות עוצמה שבכוחן להתמודד ביעילות עם כמויות בקנה מידה רחב של ביוב. מעבר לכך משאבות אלו יכולות להמשיך בתפקודן הרגיל גם בזמן שקווי השאיבה מכילים חומרים אורגניים ועוד חומרים שונים שלא אמורים להימצא במערכת הביוב.

שורשים בביוב

שורשים בביוב היא בעיה מורכבת שאיננה יכולה למצוא את פתרונה בשימוש בחומצות מסוימות, דחיפת צינורות מתכת גמישים, שאיבה או הפעלת לחץ מים גבוה. שורשי העץ באף אחת מן הדרכים הנ"ל לא יזוזו ממקומן. השיטה היחידה לטיפול בבעיית שורשי העץ במערכת הביוב תהייה חייבת ראשית להגיע פיזית אל השורשים עצמם על מנת לחתוך אותם לגמרי. על מנת לעשות זאת יתכן ויהיה צורך להיכנס אל קו הביוב או לעתים הדבר יהיה כרוך בפרויקט הרבה יותר גדול עם צילום של קו הביוב טרם לכן כדי לזהות את מקור הסתימה.

צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב היא אחת מהשיטות המרכזיות ביותר בכל הנוגע לתיקון קווי ביוב. באמצעות כך למעשה יכול בעל המקצוע לבחון למרחקים של מאות מטרים את קווי הביוב מאותו המקום שבו נמצא האדם. לאחר קבלת האומדן הרצוי, יגיע בעל המקצוע אל פתח הביוב על מנת להחדיר לו את מצלמת הביוב שתאפשר לו לבחון את החלק הפנימי של קו הביוב כאשר אותו בעל המקצוע איננו נמצא בתוך קווי הביוב. כך ניתן לזהות את הבעיה ללא צורך בשימוש באמצעים נוספים שלא לצורך.

פתיחת סתימות בלחץ

פתיחת סתימות בלחץ מים היא אולי אחת הטכניקות היעילות ביותר בין יתר האמצעים בהם עושים שימוש כדי לפתוח סתימות. אולם חשוב מאד לציין כי תהליך זה חייב להיעשות על ידי בעל מקצוע מסמך שכן לחץ המים המופעל על מקור הסתימה לעתים גם מופעל על הצנרת וטרם יישום התהליך האמור יש צורך לבחון את הצנרת על מנת לוודא שפתיחת הסתימה בלחץ לא תוביל לאיזושהי פגיעה בצנרת עצמה.

בורות ביוב, או כפי שהם נקראים בשפת העם "מנולים" הם למעשה צמתים מרכזיים בתשתית הביוב המאפשרים גם גישה אל מערכת ותשתית הביוב בנקודות מרכזיות ובמרחקים קבועים, וגם משמשים כמעין באפרים בזמנים בהם מופעל לחץ רב על תשתית הביוב.
כאשר, המנול מאפשר למי הביוב מרחב להצטבר בו מבלי ליצור לחץ רב מדי על הצנרת עצמה.
כמו כל רכיב בתשתית הביוב, גם בבורות הביוב יכולות להיווצר תקלות וסתימות, וכשזה קורה המפגע יכול להיות גדול.

שאיבת ביוב היא משימה הדורשת ידע מקצועי וכלי עבודה מקצועיים

שאיבת בורות ביוב היא משימה לאנשי מקצוע בלבד, ודורשת כלי עבודה מתאימים.
במקרים מסויימים ניתן לבצע שחרור של הסתימה בבור הביוב גם מבלי לשאוב את מי הביוב.
וזאת באמצעות צינורות פלדה גמישים המוחדרים אל תשתית הביוב בניסיון לפרק את גורם הסתימה, ולאפשר זרימה מחודשת של מי הביוב.
במקרים אחרים אין שום ברירה ויש צורך בביצוע שאיבת בורות ביוב.
בדרך כלל באמצעות משאיות ביובית המסוגלות לשאוב כמויות גדולות של מי ביוב בתוך זמן קצר ובעוצמה גבוהה.

שאיבה של מגוון תערובות נוזליות לרבות ביוב, שומנים ושמנים

משאיות הביובית הם אמצעי העבודה החשוב ביותר לכל מי שעוסק בעולם הביוב, ומאפשרות שאיבות ביוב כמו גם שאיבת מי תהום, שאיבת בורות ספיגה, שאיבת בורות שומנים ושמנים סינתטיים וטבעיים, ושאיבה של כל תערובת נוזלית עם פסולת אורגנית.
המשאיות מצויידות במיכל ניקוז גדול מאוד, ובמשאבות רבות עוצמה המחוברות אליו ומאפשרות שאיבת בורות ביוב ומשימות שאיבה נוספות הדורשות שאיבה של כמות גדולה של מים ופסולת אורגנית, וכן שאיבה של חומרים סמיכים הדורשים עוצמת שאיבה חזקה במיוחד.