יוחננוב שירותי ביוב 24/7 053-5510029
תפריט

ניקוי קווי ביוב וצנרת

מחפשים שירותי ביובית?
נתקלתם בבעיה חמורה בכיור של המטבח או בחדר השירותים והאמבטיה?
שלום ביובית, היא הכתובת המקצועית עבורכם.
באתר הבית של החברה מופיעים כל שירותי החברה הניתנים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום הביוב והאינסטלציה.

בעיות

סתימה בביוב?

ישנה שורה ארוכה של גורמים היכולים לגרום לסתימות בצנרת הביוב בדרגת חומרה כזו או אחרת. חשוב מאד להקדים תרופה למכה ולהימנע ממצב של הצטברות פסולת בביוב שתחייב לאחר מכן טיפול הרבה יותר מקצועי מורכב ורחב היקף. סתימות בביוב הן פועל יוצא של השלכת פסולת אורגנית וחומרים בלתי מסיסים כמו למשל מגבונים לחים שמשליכים לאסלה, תחבושות היגייניות, שיירי מזון ושאריות צבע לאחר עבודות שיפוצים בבית, מי שטיפה הכוללים חומרי ניקוי כאלה ואחרים, שומנים, שמנים טבעיים או שמנים סינתטיים וכדומה.

ריח רע?

אחד מהסימפטומים הבולטים והמעיקים ביותר של בעיות בביוב הן ריחות רעים. בעיות ביוב כוללות הרבה מאד מקרים כמו סתימות, שקיעת קו ביוב או קו ביוב שבור, נזילות וכיוצא באלו. הסימפטומים יכולים לבוא לידי ביטוי ברטיבות בקיר, נפיחויות או כתמי עובש על הקיר, בעיות בניקוז וריחות רעים בתוך הדירה ובסביבתה. כמובן שכול אלו פוגעים מאד באיכות החיים של הדיירים ועל כן חשוב מאד לפנות אל גורמים מקצועיים במהירות האפשרית כדי למנוע תרחישים חמורים יותר בעתיד כמו הצפות של כל הדירה במי ביוב ובתוך כך הרס רב.

סתימה מפסולת

בצנרת הביוב אמורים לעבור אך ורק נוזלים מסיסים וכל תערובת אורגנית המכילה חומרים מעין אלו. תערובות נוזלים המכילות חומרים ופריטים מוצקים לא נחשבות למי ביוב ואי לכך אינן אמורות להימצא שם. סתימה מפסולת יכולה להיגרם מהשלכה של חומרים דוגמת מגבונים לחים או בדים אחרים שאינם מסוגלים להתפרק היטב ולעבור בקלות במערכת הביוב. סתימות המתרחשות במפעלים תעשייתיים, במוסדות ציבוריים וכיוצא באלו הן בדרך כלל פועל יוצא של השלכת שמנים סינתטיים או טבעיים אל הביוב שמפרים את פעילותו התקינה של הביוב.

נתקלתם בסתימה? זקוקים לשרותי ביובית? מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

053-5510029

פתרונות

טיפול וניקוי הצנרת

לאור כל האמור לעיל נקל להבין מדוע שירותי ניקוי צנרת וקווי ביוב הם לא רק עניין של המלצה אלא של הכרח לכל דבר. חשוב מאד לדאוג לבצע את הניקוי בצורה תדירה כדי להבטיח את תקינותה של תשתית הביוב על ידי כך שתישאר פתוחה ופנויה בכל עת. ניקוי ביוב הוא תהליך שנעשה לרוב על ידי שימוש במשאיות ביובית הכוללות משאבות רבות עוצמה שמסוגלות למעשה לשאוב כל פסולת או תערובת נוזלים שהיא.

חומרים כימיקלים לניקוי

בעיות בביוב מלוות בכל מיני תסמינים חלקם צוינו לעיל. בנוסף יתכן כי בדירה יחלו להופיע שיוניים ביציבות ובצבע של המרצפות עקב תקלות בתשתית הביוב או בעבוע של מים שעולים מן הרצפה. בסוף החודש קרוב לוודאי דיירי הדירה יקבלו חשבון מים מנופח וחריג מן הרגיל. ניתן לעשות שימוש בחומרי ניקוי כימיקלים לפתיחת סתימות בביוב אך רצוי להימנע מחומרים רעילים דוגמת אבקות למיניהם ולעשות שימוש במקום בנוזלים ידידותיים לסביבה.

שאיבת בורות ביוב

שאיבת בורות ביוב היא משימה מורכבת המחייבת כוח אדם מקצועי שיודע כיצד לתפעל ציוד מתאים לכך. ישנם מקרים בהם אפשר לשחרר את הסתימה בבור הביוב ללא שאיבתם של מי הביוב אלא על ידי החדרת צינורות פלדה אל תשתית הביוב במטרה להביא לפירוק גורם הסתימה ולאפשר למי הביוב לזרום מחדש בצורה תקינה וחלקה. שאיבת בורות ביוב נדרשת כאשר ישנו צורך בשאיבה של כמויות מאד גדולות של מי ביוב במהירות ועוצמה גבוהה במיוחד. שאיבת בורות ביוב נעשית על ידי משאיות ביובית לרוב.

אמצעים

ניקוי קווי ביוב

תהליך ניקוי צנרת או קווי ביוב הוא תהליך שנעשה על ידי משאיות ביובית. מדובר למעשה במשאיות גדולות ומסיביות אליהן מחובר מיכל ניקוז גדול שממנו יוצאות כמה משאבות רבות עוצמה. שאיבת על הפסולת וכל החומרים מן הביוב נעשית על ידי החדרתן של אותן המשאבות החזקות אל קווי הביוב. החוזק הרב והעוצמה הגבוהה של משאבות אלו מאפשרות לבעלי המקצוע לבצע שאיבה של כל תערובת נוזלים המכילה בין השאר מוצקים, פריטים שונים ועוד חפצים שזורמים בקווי הביוב ולא אמורים להימצא שם.

צילום קווי ביוב

מערכת צילום קווי ביוב מיועדת הן עבור פתרון תקלות חמורות שהתגלו בתשתית הביוב והן לשם שמירה על תחזוקה שוטפת של מצב קווי הביוב בתדירות קבועה. מדובר באחת מהטכניקות החשובות ביותר בתיקון קווי ביוב אשר מעניקה הזדמנות נהדרת ויעילה לבעל המקצוע לראות מה קורה בחלקו הפנימי של הביוב מבלי להיכנס לשם פיזית. מערכת הצילום כוללת מסך, פנס רב עוצמה ומצלמה קטנה המתחברת אל צינור מוארך אותו מחדירים אל קווי הביוב ועליו ניתן לשלוט למרחקים גדולים של כמה מאות מטרים.

פתיחת סתימות בלחץ

פתיחת סתימות בלחץ היא טכניקה לשחרור ופירוק סתימות על ידי יצירת לחץ באמצעות זרם מים בלחץ גבוה. במצבים בהם משאבות ביוב אינן מספיקות לתיקון הבעיה בקווי הביוב יהיה עלינו לעשות שימוש בטכניקה האמורה. פתיחת סתימות בלחץ מים נשענת למעשה על העיקרון שמים הם אינם חומר שניתן לדחוס אותו. כך קורה שמן הרגע שבו ממלאים את החלל שבין מקור הסתימה לפתח הצנרת, כל הפעלה של לחץ מים נוסף תגרום להעברה ישירה של הלחץ במלוא עוצמתו של קורם הסתימה.

משאית ביובית

הזמנת שירותי ביובית מתאימים הן למטרות אספקת שירותי ביוב והן למטרות שאיבת חומרים סינתטיים ממפעלים. בכל אחד מהמקרים הללו חשוב מאד לפנות אל חברה מקצועית אשר מכירה מקרוב את כל שלבי העבודה הנדרשים לביצועה המהיר והיעיל. משאית ביובית היא משאית מאד גדולה אליה מחובר מיכל ניקוז ומשאבות חזקות ורבות עוצמה המסוגלת לשאוב כל דבר שהוא מן הביוב בפרק זמן מאד קצר וביעילות מרבית.

בעולם מושלם, המושג ניקוי קווי ביוב לא היה קיים, וגם אם כן, הוא היה מתאר מצב מאוד נדיר.
אלא שהעולם הוא לא עולם מושלם, ובקווי הביוב שלנו זורמים עוד אין ספור חומרים, חפצים ופסולת שאינם אמורים לזרום בהם.
ביוב הוא תערובת של מים עם פסולת אורגנית מסיסה. כל חומר, חפץ או פריט אחרים המגיעים לקווי הביוב, אינם אמורים להגיע אליהם והם אינם נחשבים ביוב. בפועל, אנו נוטים להתייחס לביוב כאל ערוץ טוב להיפטר ממנו מכל מיני פריטי פסולת קטנים כגדולים.
שהרי הביוב מאפשר לנו לזרוק פסולת באסלה בבית, ולשלוח אותו מאות קילומטרים הרחק מאיתנו באמצעות תשתית הביוב.

ניקוי של כל מה שלא אמור להגיע למערכת הביוב

בבית אלו יכולים להיות מגבונים, שמן בישול שאין לנו דרך אחרת להיפטר ממנו, צבע שנשאר אחרי צביעת הבית וכדומה.
במפעלים שונים מדובר בעיקר בשמנים סינתטיים, שומנים מן החי ושמנים טבעיים בהם נעשה שימוש בתהליכי ייצור.
ומגיעים בסופו של דבר אל מערכת הביוב המורכב מאין ספור קווי ביוב המשתלבים ומתמזגים זה בזה.
אחרי שאמרנו את כל זה, קל להבין מדוע ניקוי קווי ביוב הוא לא רק שירות נדיר.
אלא פעולה שיש לבצע באופן תדיר על מנת להבטיח שתשתית הביוב תישאר פתוחה ופנויה בכל עת, ותוכל לבצע את תפקידה המקורי בשיא היעילות.

ניקוי באמצעות משאיות ומשאבות ביוב

תהליך הניקוי של קווי ביוב מתבצע באמצעות משאיות ביובית עליהן מותקן מיכל ניקוז ענק ואליו מחוברות משאבות ביוב גדולות ורבות עוצמה.
משאבות אלה מוחדרות אל קווי הביוב ומבצעות שאיבה של כל מה שנמצא שם פשוט כמשמעו.
משאבות אלה כל כך חזקות עד כדי כך שהן מסוגלות לשאוב גם מוצקים, חפצים ופריטים שאינם אמורים להימצא בתוך קווי ביוב.