יוחננוב שירותי ביוב 24/7 053-5510029
תפריט

צילום קווי ביוב וצנרת

שלום ביובית, חברה המתמחה במתן פתרונות יעילים להתמודדות עם הצפות ביוב עקב סתימות בכיור, בחדרי השירותים והאמבטיה.
שירותי החברה ניתנים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום הביוב וכוללים בין השאר שאיבת בורות ביוב ומי תהום, שירותי ביובית:
מפריד שומנים,שורשים בביו ושאיבת תא משאבות, צילום קווי ביוב וצנרת וניקוי קווי ביוב.
החברה מספקת שירותים הן למגזר העסקי, מסחרי ותעשייתי והן למגזר הפרטי מסביב לשעון.

בעיות

סתימות בביוב?

סתימות בביוב, בין אם מדובר במערכת ביוב ביתית או של מפעלים תעשייתיים ומוסדות ציבוריים, היא לא חוויה נעימה בלשון המעטה. סתימות בביוב יכולות להיגרם עקב שורה ארוכה של גורמים: היעדר תחזוקה וטיפול נכון של צנרת הביוב, השלכת פסולת שלא אמורה להימצא בביוב אל הכיור, השירותים או המקלחת כמו למשל: מגבונים לחים, שיירי מזון או שאריות צבע לאחר עבודות שיפוצים בבית, שומנים למיניהם, שמנים טבעיים או שמנים סינתטיים פסולת אורגאנית מוצקה שלא אמורה להימצא בקווי הביוב ועוד.

שקיעת קו ביוב

שקיעת קו ביוב היא בעיה חמורה שיכולה להביא למטרדים ומפגעים סביבתיים של ממש. תופעה זו לרבות השלכותיה עשויה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים של דיירי הבניין. שקיעת קו ביוב יכולה לגרום להצפת הדירה כולה וסביבתה ובתוך כך לגרום להרס של כל תכולתה הדירה דרך ספיחה של מי ביוב בעלי ריח בלתי נסבל לחפצים לרהיטים ולפריטים השונים שנמצאים בדירה. שקיעת קו ביוב היא תופעה שנובעת בין השאר מתזוזה של האדמה, אדמה קפואה, סתימה או חסימה בעקבות שורשי עצים בביוב.

בעיות ניקוז

בעיות ניקוז בכיור הבית הן מסוג הסתימות שבדרך כלל ניתן לפתור אותן באופן עצמאי להבדיל מסתימות חמורות יותר במערכת הביוב המחייבות הזמנה של איש מקצוע מומחה בביוב ובאינסטלציה או לחברות ביובית המתמחות בשאיבות ביוב. אם התגלו בעיות ניקוז בכיור יש להמתין עד לירידתם של המים בכיור ולאחר מכן לשפוך מים רותחים אל הכיור הסתום. לאחר מכן יש לפרק את הסיפון ולנקותו מן הלכלוך. אם הסיפון נקי והבעיה לא נפתרה קרוב לוודאי שמדובר בסתימה שמקורה בצינור שנמצא מתחת לסיפון.

נתקלתם בסתימה? זקוקים לשרותי ביובית? מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

053-5510029

פתרונות

צילום קווי ביוב

מערכת צילום קווי ביוב היא אחת מהשיטות החשובות ביותר בכל הנוגע לתיקון בעיות רחבות היקף בקווי הביוב. מכיוון שהביוב כידוע איננו נגיש לנו ישירות ונמצא במקומות מוסתרים לעתים בעלי המקצוע אינם יודעים מהו מקור הבעיה, היכן נמצא ומה היקפו. לשם כך יהיה צורך בצילום קווי ביוב על ידי מערכת שכוללת מסך, פנס רב עוצמה, ומצלמה זעירה אשר מותקנת על צינור ארוך בעל גמישות בינונית שמאפשרת לו לנוע בחופשיות בתוך קו הביוב. כך ניתן להבחין במה שקורה בחלקו הפנימי של הביוב.

פתיחת סתימות בלחץ

במצבים של סתימות חמורות לעתים לא ניתן יהיה לעשות שימוש באמצעי עבודה רגילים בלבד כמו פומפה ביתית או שפיכה של חומרים כימיים וחומצות למיניהם אל הביוב. פתיחת סתימות בלחץ היא שיטת עבודה יעילה מאד וניתן לומר כי אין סתימה שיכולה לעמוד בפני טכניקה זו. שיטה זו עושה שימוש בלחץ מאד גבוה, לעתים גבוה יותר מהלחץ הנמצא בדירה על ידי משאבות מים שדוחסות מים בכמויות גדולות בלחץ גבוה אל הצנרת.

חומרים כימיקלים לניקוי

אם הבחנתם בשינוי בקירות כמו משל נפיחות וכתמי רטיבות, כתמי עובד או רעש מוזר של מים שזורמים מתוך הקיר קרוב לוודאי יש לכם בעיה בצנרת הביוב. יתכן כי ניתן יהיה לפתור את הבעיה על ידי שימוש במוצרים או חומרי ניקוי הנמכרים בחנויות לחומרי בניין. מומלץ להימנע משימוש באבקות ולהעדיף במקום חומרים נוזליים וידידותיים לסביבה. ישנם מצבים בהם חומרי ניקוי כימיקלים אינם יעילים די הצורך ומעבר לכך עשויים להזיק לאיכות הסביבה ולבריאות הדיירים.

אמצעים

צילום קווי ביוב

קווי ביוב נמצאים במקומות בעלי גישה מוגבלת, הם ארוכים מאד והמרחקים ביניהם יכולים להסתכם בכמה קילומטרים. מכיוון שלבעל המקצוע אין תמיד גישה אל צנרת הביוב לעתים יהיה עליו לפנות לציוד מקצועי יותר על מנת להתמודד עם אי אלו תקלות שהתגלו בה.צילום קווי ביוב היא אחת מהטכניקות המקצועיות לתיקון בעיות בקווי ביוב. באמצעות שיטה זו בעל המקצוע מסוגל לבחון את קווי הביוב למרחקים גדולים מאד ביחס למקום שבו הוא נמצא עתה.

משאית ביובית

משאית ביובית מיועדת לפתור בעיות ותקלות רחבות היקף במערכת הביוב. מדובר במשאית מאד גדולה ומסיבית, עליה מותקן מיכל ניקוז ענק שאליו מתחברות כמה משאבות רבות עוצמה. באמצעות ביובית ניתן לשאוב כמויות אדירות של מי ביוב בזמן קצר במיוחד ולרוקן הצפות ממבנים תוך מספק דקות בלבד. מכיוון שמדובר במשאבות רבות עוצמה ניתן באמצעותן לשאוב את כל סוגי תערובות הנוזלים לרבות כאלו המכילות פסולת אורגנית, שומנים, שמנים טבעיים או שמנים סינתטיים וכיוצא באלו.

ניקוי קווי ביוב

בקווי הביוב זורמים לא מעט חומרים שלא אמורים להימצא שם. הבעיה היא שהחומרים היחידים שמסוגלים לעבור בביוב נמנים על כל תערובת של מים או פסולת מסיסה. מה שאיננו כזה לא נחשב למי ביוב וגם לא יוכל לעבור בצנרת הביוב. ניקוי קווי ביוב נעשה על ידי משאיות ביובית שמפאת חוזקן הרב הן מסוגלות לבצע שאיבת מוצקים ועוד חפצים ופריטים שעלולים להצטבר בהמשך הזמן ועל ידי כך לגרום לסתימות בביוב.

פתיחת סתימות בלחץ

פתיחת סתימות בלחץ מים מתאימה למצבים שבהם משאבת ביוב איננה מספיקה לפיתרון הבעיה מפאת העובדה שאין היא מסוגלת לייצר ואקום אלא גורמת לצמצום הלחץ בכיוונה בלבד. מדובר כאן בלחץ מאד נמוך ביחס ללחץ אשר מופעל מפתח הצנרת ואילך. מים אינם דחיסים, ומרגע שממלאים את החלל שבין פתח הצנרת למקור הסתימה, ניתן יהיה להעביר באופן ישיר כל לחץ מים נוסף שיופעל אל גורם הסתימה.

אם חוויתם במהלך חייכם סתימות במערכת הביוב בבית, והצלחתם להתמודד איתן בעצמכם, אתם יכולים רק לברך על כך, מכיוון שבמקרים רבים זה לא כל כך פשוט. קווי ביוב הם קווי צנרת שתמיד נמצאים במקומות המוסתרים ביותר, ולא לחינם, אנחנו פשוט לא רוצים לראות אותם או להריח אותם.
קווי ביוב הם גם קווי צנרת מאוד ארוכים, שהמרחק בין פתח אחד לפתח הבא יכול להיות מאות מטרים ואף קילומטרים.
העניין הוא, שהעובדה שאין לנו גישה אל אותם צינורות, אינה אומרת שלא מתרחשות בהם תקלות.
וכשהתקלות קורות, ישנו צורך במגוון אמצעים מקצועיים על מנת לטפל בהן.

טיפול בתקלות ביוב באמצעות מערכת צילום

אחת מהטכניקות החשובות והמקצועיות ביותר בתיקון קווי ביוב היא צילום קווי ביוב.
טכניקה זו של צילום צנרת ביוב מאפשרת לאיש המקצוע לבחון את קווי הביוב עד למרחקים של מאות מטרים רבים מהמרחק בו הוא עצמו עומד.

מערכת צילום ביוב כוללת מסך, פנס רב עוצמה וכן מצלמת ביוב זעירה המותקנת בראש צינור ארוך מאוד, ובעל רמת גמישות בינונית באופן שיאפשר לו תנועה חלקה בתוך תשתית הביוב.
אך תאפשר גם לשלוט בו בצורה טובה יותר מרחוק.
בכל מקרה של תקלה בקווי הביוב, על איש המקצוע לבצע אומדן של המקום בו להערכתו ממוקם גורם הסתימה.

מערכות צילום גם לתחזוקה שוטפת של קווי ביוב

לאחר שמתקבל האומדן הנדרש, איש המקצוע מגיע אל פתח הביוב הקרוב ביותר לאזור זה, ומשם מחדיר מצלמת ביוב, באמצעותה הוא יכול לראות את חלקו הפנימי של קו הביוב כשהוא עצמו נמצא בחוץ, ועל ידי כך לאתר את הבעיה לפני שמופעלים אמצעים נוספים.
מערכת צילום קווי ביוב משמשת גם לצורך תחזוקה שוטפת ובחינת מצב קווי הביוב בתדירות קבועה.