יוחננוב שירותי ביוב 24/7 053-5510029
תפריט

פתיחת סתימות

זקוקים לשירותי ביובית?
חוששים שיש לכם סתימה חמורה בתשתית הביוב?
הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון.
שלום ביובית היא חברה המתמחה במגוון טכניקות ושיטות מתקדמות להתמודדות עם הצפות ביוב ועוד בעיות אפשריות שנובעות מסתימות בביוב.

שירותי פתיחת סתימות נוספים

בין העבודות האחרונות שלנו

בעיות

סתימות הנובעות מחומרים זרים

סתימות בביוב הן תופעה לא נעימה שעשויה בהמשך הזמן לגרור למפגעים ומטרדים סביבתיים רחבי היקף. סתימות בביוב הן פועל יוצא של השלכת חומרים זרים לביוב שאינם אמורים להימצא שם. חומרים זרים אלו נמנים עם כל פסולת אורגנית המכילה רכיבים מוצקים ובלתי מסיסים. כך למשל השלכת תחבושות או מגבונים לחים לאסלה עשויה לגרום לסתימה בביוב, כמו כן השלכה של שיירי מזון, שאריות צבע לביוב או שומנים, שמנים סינתטיים או שמנים טבעיים עשויה גם היא להוביל לסתימות בתשתית הביוב.

הצפה באסלה

חדר השירותים הוא אחד מן המקומות המחייבים שמירה על היגיינה וניקיון מוחלט. מכיוון שהאסלה איננה מהווה פח זבל ישנה חשיבות מאד גדולה לסוג החומרים שאנו משליכים אליה אשר מוצאים את ייעודם הסופי בתשתית הביוב. מערכת ביוב תקינה היא כזו שבה עוברים חומרים נוזלים מסיסים שנעים בצורה חלקה ואינם מצטברים לכדי סתימה. כך אין להשליך כל דבר שהוא לאסלה שאיננו מזוהה עם נייר טואלט בין אם מדובר בקיסמי אוזניים, תחבושות היגיינה, מגבונים לחים, צבע וכיוצא באלו.

סתימה בצנרת

סתימה בצנרת הביוב לא אחת יכולה להוביל להצפת הבית כולו במי ביוב. ההרס שנובע מכך הוא לעתים בלתי הפיך וכולל בחובו נזקים חמורים לכל תכולת הדירה, הרהיטים והחפצים השונים שסופחים אליהם מים ואי לכך ריחות בלתי נעימים. סתימה בצנרת מחייבת טיפול הולם ומיידי שצריך להיבחר בהתאם לסדר גודלה של הסתימה ואופי מקורה וגורמיה. כך למשל סתימה בצנרת ביוב של מפעל תעשייתי נדרשת לתיקון ואמצעי עבודה אחרים מאשר סתימה בצנרת הביוב הביתית.

נתקלתם בסתימה? זקוקים לשרותי ביובית? מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

053-5510029

פתרונות

טיפול וניקוי הצנרת

טיפול וניקוי צנרת ביוב, ביתית, ציבורית, תעשייתית וכדומה, נעשה לרוב על ידי שימוש במשאיות ביובית. משאיות אלו מסוגלות להביא לפיתרון מהיר ויעיל של הבעיה בין אם מדובר בסתימה עקב השלכה של מגבונים לחים ובין אם בעקבות שמנים טבעיים או סינתטיים בהם נעשה שימוש במפעלים בדרך כלל. ביובית היא משאית גדולה עליה מותקן מיכל ניקוז שמתחברות אליו כמה משאבות רבות עוצמה. חשוב מאד לייעד למשימה זו כוח אדם מקצועי שיודע כיצד יש לעשות שימוש עם משאיות ביובית והאם הן בכלל נדרשות.

חומרים כימיקלים לניקוי

חומרים כימיקלים לניקוי הביוב יכולים להתאים רק במצבים מאד מסוימים של סתימות קטנות יחסית אולם במצבים יותר אקוטיים לא ניתן יהיה להתמודד עם התקלה בתשתית הביוב אך ורק על ידי שפיכת חומרים כימיקלים. חומרי ניקוי עבור צנרת הביוב מוצעים כיום בחנויות לחומרי בניין. חשוב להימנע משימוש בחומרים רעילים שמזיקים לסביבה ולבריאות. הימנעו משימוש באבקות למיניהן והעדיפו לשפוך חומרים נוזליים עם תו תקן המאשר את רמת בטיחותם ורעילותם.

טיפול בשורשים בביוב

סתימות בצנרת הביוב עקב שורשי עצים הן מסוג הסתימות שלא ניתן לשחררן או לפרקן על ידי שפיכה של חומצות למיניהן או על ידי החדרת צינורות ארוכים לקווי הביוב למשל. כאן יהיה עלינו צורך לעשות שימוש בטכניקות יותר מקצועיות. באופן כללי יהיה צורך להגיע אל מקור הסתימה, היינו אל השורשים עצמם בביוב ולחתוך אותם לגמרי. זאת על ידי חפירת הקרקע, חשיפת קווי הביוב, חיתוך השורשים ותיקון של קו הביוב הכולל לעתים החלפת מקטע מסוים ממנו.

אמצעים

ניקוי קווי ביוב

ניקוי קווי ביוב נעשה על ידי שימוש במה שנקרא משאיות ביובית. משאיות אלו אן אחד מהאמצעים המרכזיים והחשובים ביותר בכל הנוגע לתיקון תקלות וסתימות קשות בתשתית הביוב. ביובית האי משאית גדולה בעלת מיכל ניקוז ענק שיוצאות ממנו כמה משאבות ביוב רבות עוצמה. מפאת חוזקן הרב של משאבות אלו ניתן לבצע שאיבה של כל סוגי תערובות הנוזלים האפשריות מן הביוב בפרק זמן מאד קצר ולרוקן הצפות במלואן בכמה דקות בודדות.

צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב היא טכניקה יעילה שבכוחה לזהות את היקף הבעיה שהופיעה בתשתית הביוב ואת מקורה. באמצעות מערכת צילום מתקדמת כיום ניתן לספק פיתרון הרבה יותר ממוקד לתקלות בביוב מבלי לעשות שימוש באמצעים ותהליכי עבודה מיותרים שלא לצורך. מערכת הצילום כוללות מסך, פנס רב עוצמה ומצלמה זעירה המותקנת על גבי ראש צינור מוארך אותו מחדירים אל תוך הביוב כאשר ניתן לשלוט בו למרחקים גדולים של כמה מאות מטרים. כל זאת מבלי להימצא בחלקו הפנימי של הביוב.

משאית ביובית

שימוש במשאית ביובית באופן יומיומי מתאים הן עבור בתים פרטיים והן עבור מפעלים תעשייתיים, מוסדות ושטחים פתוחים ולמטרות של שאיבת בורות ביוב, בורות רקב, בורות ספיגה, ניקוי קווי ביוב וכדומה.מכיוון ששאיבת ביוב איננה דומה לשאיבת מים שכן מדובר בנוזל סמיך וכבד הרבה יותר ממים, עלינו להשתמש במשאבות מאד חזקות המסוגלות לשאוב כמויות אדירות של מי ביוב ולתפקד בשיאן גם כאשר קוו השאיבה מלאים בפסולת אורגנית עם מוצקים נוספים.