יוחננוב שירותי ביוב 24/7 053-5510029
תפריט

מפריד שומנים

שלום ביובית היא חברה המתמחה במגוון שירותי ביובית.
נשמח לעמוד לשירותכם עם ידע מקצועי, כלי עבודה יעילים ומתקדמים לצד פרקטיקות ושיטות התמודדות מקצועיות בכל הנוגע להצפות.
שירותי החברה כוללים בין השאר פתיחת סתימות, שאיבת בורות ביוב, שאיבת תא משאבות, שאיבת מפריד שומנים ועוד.
אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר הבית של החברה ולהתרשם בעצמכם מהשירות המקצועי והיחס האדיב.

בין העבודות האחרונות שלנו

בעיות

סתימה בקווי הביוב- מדוע וכיצד?

סתימה בקווי הביוב יכולה להביא אחריה לשורה ארוכה של בעיות אקוטיות כמו הצפת מרחב המגורים ובתוך כך פגיעה בתכולת הבית לרבות כל הרהיטים ומכשירי החשמל, ריחות רעים בסביבת המגורים ואף בתוך הדירה עצמה ועוד. הסתימה נגרמת לרוב מתוך היעדר התייחסות לאותה הפסולת שיכולה לעבור בתשתיות הביוב. פסולת שאיננה עבירה תהייה פסולת אורגנית מוצקה כמו למשל מגבונים לחים שאנשים רבים נוטים להשליך לשירותים, שומנים טבעיים או סינתטיים, שמנים, שערות, מי שטיפה וכיוצא באלו.

ריח רע?

ריחות רעים מהביוב החודרים אל תוך חלל המגורים עשויים להיות גורם מספיק מוצדק להזמין שירותי ביובית. חשוב לשים לב לזמן שבו הופיעו הריח הרע על מנת למצוא פיתרון לבעיה. האם למשל הריח עלה באופן פתאומי לגמרי או לאחר עבודות שיפוצים ארוכות טווח בדירה? אם הריח הופיע באופן פתאומי יש לבדוק את הסיפון. יתכן גם כי הבעיה נובעת מהצטברות של שורשי עצים במערכת הביוב של הבניין, במקרים אלו אין מנוס מלהזמין בעל מקצוע עם כלי עבודה מתאימים לניקוי מערכת הביוב ונטרול הצחנה כתוצאה.

הצטברות שומנים בצנרת

תשתית ביוב נועדה להזרים אך ורק ביוב כלומר תערובת של מים המכילה פסולת אורגנית מסיסה. כל חומר אחר שאיננו כזה לא יכול להיחשב כביוב ועל כן גם באופן טבעי אין הוא אמור להימצא שם. שומנים למשל יכולים להיות דוגמא מצוינת לענייננו. שומן הוא בעל מסיסות נמוכה וכתוצאה אין לו בעיה לשרוד תקופה ארוכה בקווי הביוב וליצור סתימות. השומן שהגיע אל קווי הביוב ונצמד לדפנותיו יכול בהמשך לחדור למי התהום ולמי השתייה ולהזיק לבריאות הדיירים בדירה. מעבר לכך מדובר בזיהום סביבתי לא רצוי.

נתקלתם בסתימה? זקוקים לשרותי ביובית? מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

053-5510029

פתרונות

ניקוי קווי ביוב

ישנם שיטות שונות לבצע ניקוי קווי ביוב והשיטה הטובה ביותר צריכה להיבחר בהתאם לסוג של מקור או גורם הסתימה. כך למשל סתימה עקב שומנים או שמנים איננה מחייבת אותו הטיפול שמצריכה סתימה שחלה בקווי הביוב עקב שורשים. סתימות בביוב עקב שורשים מחייבת ניקוי על ידי שימוש באמצעי עבודה מתקדמים ובלחצי מים גבוהים, שימוש במערכת צילום קווי ביוב מדויקת על מנת לבחון את מצבו של הביוב. ניתן בנוסף לבצע את הניקוי על ידי משאית בלחצים גבוהים.

טיפול בשורשים בביוב

ניקוי קווי ביוב על ידי שפיכת חומצה, הפעלת לחץ מים גדול, שאיבה או דחיפה של צינורות גמישים איננו מתאים לניקוי של קווי ביוב שנסתמו בעקבות הימצאות של שורשי עצים. גם לאחר כל המאמצים הללו השורשים לא יזוזו ממקומם וגם לו במילימטר. במקרים אלו אין ברירה אחרת מאשר להגיע באופן ישיר אל השורשים על מנת לחתוך אותם לגמרי. על מנת לעשות כן יהיה צורך להיכנס אל קווי הביוב או לבצע פרויקט רחב היקף הכרוך גם בצילום מוקדם של קווי הביוב כדי לזהות במדויק את מקור הסתימה.

חומרים כימיקלים לניקוי

חומרים כימיקלים לניקוי קווי ביוב הם יעילים רק במקרים מאד מסוימים. כך למשל בסתימות שנוצרו עקב שורשים בביוב החומר לא ממש יעזור ולפי סקרים שנערכו בתחום הוא יוכל לכל הפחות לעכב בכמה חודשים את התפתחותו של השורש אך החומר עצמו לא יוביל לפיתרון מלא של הבעיה. שימוש בחומצות למיניהן למשל יכול להיות יעיל לסתימות קלות יותר כמו למשל סתימות בכיור עקב פסולת אורגנית בלתי מסיסה שהצטברה שם. בכל אופן רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע טרם קבלת החלטה סופית.

אמצעים

משאית ביובית

משאית ביובית נדרשת במקרים של בעיות ביוב משמעותיות עקב שורה ארוכה של גורמים שהתכנסו יחדיו. במשאית זו ישנו מיכל ניקוז גדול שאליו מחוברות משאבות חזקות. מערכת ביובית מאפשרת לבצע שאיבות של כמויות ביוב גדולות במהירות גבוהה. כך ניתן להביא לניקיון של קווי הביוב ולריקון ההצפה בבית בתוך מספר דקות בודדות. מכיוון שמדובר במשאבות רבות עוצמה ניתן בנוסף גם לבצע שאיבה עבור כל סוג של תערובת נוזלים המכילה פסולת אורגנית, שמנים טבעיים או סינתטיים, שומנים וכדומה.

שורשים בביוב

הימצאותם של שורשי עצים בביוב היא בעיה חמורה בעלת השלכות רבות שבאות לידי ביטוי בנזקים היקפיים. לעתים יהיה עלינו לבצע חפירה בקרקע על מנת לחשוף את קווי הביוב ולחתוך את השורשים. לאחר מכן ניתן יהיה לתקן את הבעיה בקו הביוב ואם יהיה צורך אז להחליף מקטעים מסוימים ממנו זאת כאשר עוצמת השורשים גרמה לשבר מוחלט בקווי הביוב. בכל אופן מדובר במשימה מאד מורכבת שנדרשת להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון והתמחות בתחום הביוב.

פתיחת סתימות בלחץ

פתיחת סתימות בלחץ כתוצאה מהימצאות שורשים בקווי הביוב נעשית על ידי שטיפת הקו עם משאית בלחצים מאד גבוהים. לאחר מכן יש להשחיל שרוול אליו מוחדרים דבקים מסוימים מבריכת ביוב אחת לשנייה. השרוול ינופח בלחץ של שישה בר ויוצמד לדפנות. ייבוש השרוול לאחר שעתיים ייצור קו ביוב חדש בעל שיפועים נכונים להחלקה כפי שכל קו ביוב חייב להיראות על מנת לבצע את תפקידו כראוי. כך תתאפשר שרימה חלקה של המים בתוך הביוב ללא שיבושים והפרעות.

ניקוי שומנים באמצעות חומרים

ניתן לנקות שומנים מקווי הביוב על ידי תרכיז של חומר משטח על בסיס מים שמסוגל להתפרק בצורה ביולוגית ולמעשה יכול לשמש כחומר ניקוי עבור מוצרים פחמימנים רבים. השימוש הנפוץ לניקוי ביוב הוא על ידי חומרים שמכילים בין השאר זרחות, משטים קטיונים, חנקות או די לימונן. מעבר לחומרים הנ"ל ניתן גם לדאוג לניקוי השומנים על ידי מפריד שומנים שהוא רכיב אשר מבצע הפרדה של השמן מכלל הביוב אשר זורם בקו. המאפיינים הפיזיקאליים הטבעיים של השמן, היותו צף על גבי מים, מאפשרים את אותה ההפרדה.

תשתיות ביוב, באשר הן, מיועדות לדבר אחד בלבד, והוא להזרים ביוב.
ביוב הוא תערובת של מים עם פסולת אורגנית מסיסה, וכל חומר אחר שאינו עולה על הגדרה זו הוא אינו ביוב, ולכן אינו אמור להגיע לקווי הביוב.
שומנים הם דוגמה טובה לכך.
שומן הוא חומר בעל מסיסות נמוכה מאוד, ולכן קל לו מאוד לשרוד בקווי הביוב, להיצמד לדפנות קווי הביוב ולייצר סתימות בקווי הביוב.

חובה חוקית להפריד שמנים ושומנים מביוב

בנוסף לכך, שומן הנכנס לקו ביוב, יוצא ממנו בדיוק כפי שנכנס אליו, ובהמשך לכך יכול לחלחל לתוך האדם, למי תהום ולייצר זיהום סביבתי.
השומן, בין שמדובר בשומן מן החי, שמן טבעי או שמן סינתטי מיוצר בחברה המודרנית בכמויות אדירות:
במסגרת מפעלי מזון, מוסכים, מפעלי זיקוק, מפעלי שמנים וכדומה.
כל הגורמים הללו מחוייבים על פי החוק להתקין מפריד שומנים או מפריד שמן.

התקנת מפריד שמן היא חובה המוגדרת בחוק רישוי העסקים, ובחוקים נוספים של המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, משרד המסחר והתעשייה ועוד.
אי התקנה של מפריד זה, יכולה לשמש עילה לשלילת רישיון העסק.

הפרדה על בסיס מאפיינים פיזיקליים טבעיים של השומן והשמן

מפריד שומן הוא למעשה רכיב המותקן על יציאת הביוב של המבנה ומבצע הפרדה של השמן מכלל הביוב הזורם בקו.
ההפרדה מתאפשרת באמצעות המאפיינים הפיזיקליים הטבעיים של השמן לצוף על פני המים.
מפריד שומנים פועל בצורה כזאת המאפשרת לו לקלוט את השומנים והשמנים הצפים על פני המים ולהפריד אותם מזרם המים אל תוך רכיב האוגר את השמנים. ואותו יש לרוקן ולנקות מדי פעם, בתדירות התלויה בהיקף השומנים המיוצרים, או שעושים בהם שימוש במסגרת פעילות המבנה והמקום.